آموزش تبلیغات و بازاریابی اینترنتی به صورت رایگان

تبلیغ درست و هدفمند برای رشد هر کسب و کاری لازم است. با توجه به بازار کار رو به رشد صنعت تبلیغات و تمایل زیاد صاحبان صنایع و مشاغل به بهره گیری از مزایای تبلیغات اینترنتی و همچنین امکان کسب درامد از تبیلغات اینترنتی، در سال های اخیر آموزش تبلیغات اینترنتی به یکی از پرکاربردترین و پر طرفدارترین رشته های آموزشی در حوزه اینترنت تبدیل شده است.

در مبحث آموزشی تبلیغات اینترنتی با مفاهیم خاصی روبرو می شویم: تبلیغات بنری: تبلیغات بنری اولین و ساده ترین نوع تبلیغات آنلاین است. در این دسته از تبلیغات، یک بنر تمام صفحه و یا در سایزهای کوچک تر به مخاطبان نمایش داده می شود. شما به کمک ابزارهای طراحی بنر تبلیغاتی می توانید به سادگی محصول و یا سرویس خود را معرفی کنید. همچنین، می توانید بر روی بنرها یک دکمه قرار دهید و مخاطبان خود را تشویق کنید تا بر این دکمه کلیک کرده و به فعالیت خاصی مثلاً ورود به یک صفحه فرود خاص و … بپردازند.

تبلیغات ویدیویی: تبلیغات ویدیویی، دسته‌ای دیگر از تبلیغات اینترنتی است که شما از طریق یک ویدئوی چند ثانیه‌ای، محصول و یا سرویس خود را به مخاطبانتان معرفی می کنید. شما می توانید در انتهای ویدئوی خود یک بنر با دکمه نیز قرار دهید و مخاطبان خود را تشویق به کلیک بر آن دکمه کنید.

روش های نوین اینترنتی: این روش مناسب کسانی می باشد که وب سایت مطرحی ندارند و می خواهند رتبه ی خود را در گوگل افزایش دهند و ترافیکی به سمت وب سایت خود هدایت کنند. در این سبک، در یک سایت مطرح و پربازدید با درجه بندی متوسط و یا بالاتر، یک لینک متنی قرار می دهند، که متن یا عنوان کلیک
بسیار مهم می باشد.

جمله ی جذاب یا عبارتی که به عنوان لینک خود انتخاب می کنید اهمیت بسیاری دارد زیرا میزان کلیک سایت شما را تعیین می کند. این عبارات یا جمله ها به هیچ وجه نباید دروغین یا گمراه کننده باشد چون به اعتبار سایت شما لطمه می زند و چون کسب اعتبار یکی از اهداف تبلیغات می باشد، هرگز اعتبار سایتتان را خدشه دار نکنید.

تبلیغات متنی اینترنتی در سایت ها: تبلیغات متنی، روشی بسیار ارزان برای تبلیغات است و اثر بخشی آن، به صورت طولانی مدت مشخص می شود ( مثلا ۳ ماهه یا بیشتر ) و نکته ی دیگری که در این نوع تبلیغات مطرح می شود، این است که نباید تبلیغات متنی را فقط در یک سایت انجام داد بلکه باید در وب سایتهای بیشتری، تبلیغات متنی قرار داد. البته در ابتدا تبلیغات متنی را فقط در چند وبسایت مختلف انجام دهید و بعد از آن به مرور تعداد وب سایتها را افزایش دهید تا نتیجه خوبی عایدتان شود.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی مجموعه ای از ابزارها برای رساندن پیام های تبلیغاتی به مردم سراسر جهان است که از اینترنت استفاده می‌کنند. به زبان ساده تر، روش های تبلیغاتی هستند که با استفاده از فضای اینترنت ایجاد می‌شوند. تبلیغات اینترنتی شامل استفاده از اینترنت به عنوان یک شبکه و ابزار ارتباطی به منظورارسال پیام های تبلیغاتی در محیط وب اشاره میکند. تبلیغات اینترنتی شامل: برند ها، لوگوی تجاری سازمان ها، شعارهای تبلیغاتی و تصاویر تبلیغاتی در سایتهای (پایگاههای) پربیننده اینترنتی، به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغاتی کمک کند.

اهمیت تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی غالبا برای تجارت و کسب و کارهای امروزی لازم وضروری است، خصوصا برای سازمان ها و شرکت هایی که در سطح گسترده و بین المللی داد و ستد می کنند. با افزایش کاربران اینترنت، فضاهای اینترنتی موقعیت های تبلیغاتی خوبی به شمار می روند و می توان ادعا کرد فضاهای اینترنتی جایگاه تبلیغات قدیمی دررسانه ایی مانند رادیو، مجلات و روزنامه ها رابه خود اختصاص داده است. از سوی دیگر با توجه به
فضای رقابتی بازار تجارت و کسب و کار، سازمان ها و شرکت ها به منظور افزایش توان رقابتی خود برای حضور همه جانبه در عرصه تبلیغات تلاش می کنند و بدیهی است که تبلیغات اینترنتی یکی از مهم ترین و به روزترین شیوه ها تبلیغاتی در دنیای امروز است.

ازمزایای تبلیغات اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- بازار گسترده
تبلیغات اینترنتی هیچ گونه محدودیت فیزیکی و جغرافیایی ندارند است. در انواع سنتی تبلیغات ، فعالیت های تبلیغاتی به محدوده جغرافیایی خاصی محدود می شد و به ازای افزایش این محدوده هزینه ای سنگین و غیر معقولی به سازمان ها و شرکت ها تحمیل می شد.
2- قابلیت ردگیری بیننده
در انواع سنتی تبلیغات ارزیابی تعداد نفراتی که روزانه از فایل تبلیغاتی مورد نظر بازدید می کنند تقریباً غیرممکن است. اما در تبلیغات اینترنتی تعیین دقیق تعداد بازدید کننده ها قابل پیگیری است .

3- مخاطب یابی هدفمند
شما می توانید محصولات خود را به صورت متمرکز برای مخاطبان خاص به نمایش بگذارید. سایت های متفاوت هریک مخاطبین مخصوص به خود را داشته و گروه سنی کاربران آن ها قابل پیش بینی است. کاربران میتوانند با شناسایی طیف مخاطبان، تبلیغات خود را در سایت های مناسب قرار داده و از تبلیغات هدفمند و موثرتری برخوردار شوند. این امرمنجر به افزایش کیفیت طرح های تبلیغاتی شده و همچنین باعث می شود از تبلیغات شما نتایج ملموس تری به همراه داشته باشند.

4- هزینه تبلیغات
یکی از مزایای تبلیغات اینترنتی درمقایسه با نمونه های سنتی که شامل چاپ بروشور، کاتالوگ و غیره بود کاهش چشمگیر هزینه ای تبلیغاتی است به اضافه این که با استفاده از این روش ها فقط زمانی که بیننده ای در سایت بر روی تبلیغ شما کلیک کند شما برای آن هزینه پرداخت خواهید کرد .

5-سرعت تبلیغات اینترنتی
در تبلیغات سنتی بعد تکمیل پروسه طراحی و چاپ تبلیغ باید آن ها را در تابلوهای تبلیغاتی موجود در معابر و یا خیابان ها قرار داد و یا آن ها را درروزنامه ها و مجلات به چاپ رساند که تمامی فعالیت ها نیازمند صرف زمان و هزینه بسیار زیاد است و در نهایت نیز در معرض دید گروه کمتری از مردم قرار خواهد گرفت. سرعت تبلیغات آنلاین بسیار بالاتر از تبلیغات آفلاین است. شما بلافاصله پس از طراحی فایل های تبلیغاتی خود،
می توانید آن ها را را در معرض دید طیف وسیعی از کاربران و مخاطبان سایت های اینترنتی قرار دهید.
6- میزان اطلاعات موجود در تبلیغات
در تبلیغات اینترنتی، سازمان ها و شرکت ها می توانند حجم وسیع اطلاعات همراه با جزئیات دقیق تر کالاها و خدمات خود را به مخاطبان ارائه دهند. در انواع مختلف تبلیغات اینترنتی در سایت های مختلف، کاربران می تواند با کلیک بر لینک تعبیه شده توسط طراح، با ورود به صفحه های دیگر وارد شده و در آنجا جزئیات بیشتری از محصول در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

7- نحوه پرداخت
پرداخت هزینه ها با شرایط بهتر، معقول و مناسب یکی دیگر از فواید استفاده از انواع تبلیغات اینترنتی و بازاریابی های آنلاین به شمار می رود. در تبلیغات آفلاین سازمان ها و شرکت ها در همان ابتدای امر ملزم به پرداخت هزینه ها هستند و این امر، بدون توجه به راندمان کاری و بازدهی تبلیغات است و تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد در حالیکه در تبلیغات اینترنتی آنلاین هزینه ها بر اساس فاکتورهایی مانند مخاطبان واقعی که تبلیغات شمارا دیده اند، تعداد کلیک ها و غیره محاسبه می شوند.
8- ویرایش و تغییر تبلیغات
ویرایش و حذف فایل های تبلیغاتی در فضاهای اینترنتی با سهولت و سرعت انجام می گیرد. به عنوان مثال انجام اصلاحات و به روز رسانی فایل های تبلیغاتی قدیمی در یک سایت خاص را با ایجاد تغییرات جزئی در کد آن ها می توان انجام داد و وپر واضح است که روزنامه ها ، مجلات و نشریات فاقد این ویژگی های کاربردی و جالب هستند چرا که پس از چاپ مطلب امکان اصلاح و به روز رسانی آن وجود ندارد.
9- برقراری ارتباط با مشتری
در بسیاری از انواع تبلیغات اینترنتی می توان با قرار دادن بخش آنلاین گفت و گو در سایت و همچنین با استفاده از سایر راه های ارتباطی از قبیل ایمیل و غیره میتوان با مخاطبان ارتباط برقرار کرد ،با استفاده این روش شما میتوانید پاسخگوی سوالات مشتریان خود باشید.
10-برندسازی
با استفاده تبلیغات آنلاین می توان برند، شرکت، سازمان کالا و خدمات خود را متمایز نمائید. با توجه اهمیت مقوله برند و برند سازی در عرصه تبلیغات استفاده از تبلیغات اینترنتی می تواند تاثیرات چشمگیری در پروسه برند سازی سازمان ها و شرکت ها داشته باشد.

تبلیغات کسب و کار اینترنتی روش های گسترده ای دارند که استفاده از هر کدام آنها می‌تواند فواید منحصر بفرد خود را به همراه داشته باشد. استراتژی تبلیغات اینترنتی یکی از ضروریاتی است که می تواند موجب پیشرفت و یا تنزل یک وب سایت شود. هر کسب و کار کوچکی پس از طراحی باید شروع به فعالیت کند. داشتن یک استراتژی قوی برای کسب و کار امری حیاتی برای بازاریابی محصول و یا نحوه ارائه خدمات می باشد. هدف اصلی تبلیغات و بازاریابی معرفی کسب و کار به مشتریان وعلاقمندان خود می باشد. این امر آن چنان مهم است که می تواند ضامن بقای کسب و کار شما باشد.

5/5 - (3 امتیاز)