اصول تبلیغات مجازی و بهترین استراتژی برای تبلیغات در اینترنت

اصول تبلیغات مجازی برای انواع کسب و کارها خواه بزرگ باشند یا کوچک، ارائه دهنده کالا باشند یا خدمات، در حوزه‌های دولتی فعالیت کنند یا خصوصی، همه دارای یک جریان است. و هدف از تبلیغات مجازی و اینترنتی دسترسی به بیشترین مخاطبان هدف با پرداخت کمترین هزینه و به دست آوردن بهترین نتایج است.

دقت کنید که مخاطبان شما از آدرس وب سایت شما خبر ندارند و شما برای با خبر کردن آنها باید برنامه ریزی منظمی برای تبلیغات در فضای مجازی داشته باشید.

با گسترش روز افزون تبلیغات و تغییر شکل اجرای آن نسبت به گذشته؛ و گسترش دایره تبلیغاتی، و پیدایش رسانه های تبلیغاتی، تبلیغات دیگر به تبلیغات تلویزیونی و رادیویی محدود نمیشود. امروزه دنیای مجازی شامل سایت ها و وبلاگ ها، اینستاگرام، تلگرام، اپلیکیشن ها و سایر شبکه های اجتماعی مجازی است.

اصول تبلیغات در فضای مجازی

هریک از بسترهای مجازی اصول تبلیغاتی متفاوتی دارد و همچنین برای بازخورد بیشتر باید در انتخاب آن بستر دقت کنید و بدانید کدام یک از تبلیغات مجازی سود بیشتری را با هزینه کمتر برای شما به ارمغان می آورد.

تبلیغات اینترنتی به تحقق اهداف شما با نمایش دادن نامها و علائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایتهای پربیننده اینترنت کمک بسزایی میکند.

برای کسب بازدهی بیشتر در تبلیغات فضای مجازی بهتر که یک برنامه اندروید و ios آیفون هم داشته باشید تا مشتریان شما در هر زمان و براحتی بتوانند از خدمات شما استفاده کنند .

از دلایل های مهم و اصولی تبلیغات مجازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجربه و تخصص برای انتخاب شیوه مکان‌هاوبودجه مناسب
 • ارائه خدمات تخصصی بر اساس فاکتورهای تبلیغاتی
 • ارائه راهکار، ابزار و امکانات پیاده سازی تبلیغات
 • مانیتورینگ و چک کردن روزانه تبلیغات
 • قرارداد با کلیه وب سایت‌ها برای حفظ حقوق مشتری و پیش بینی موارد تخلفات و مشکلات احتمالی
 • امکان پخش کردن تبلیغات بین چندین وب سایت با کمترین بودجه
 • استفاده از جدیدترین تکنیک‌های تبلیغات رایج در دنیا 
 • برنامه ریزی برای رسیدن به بازخورد بیشتر
 • کنترل چرخه فروش

تبلیغات مجازی نسبتا ارزانتر از سایر رسانه های تبلیغاتی است و دایره ی گسترده، هدفمند و متمرکز را دارد. و همچنین این سری از تبلیغات وابسته به مکان و زمان نیست و در اولین فرصت تبلیغات شما را به نحو احسنت در کمترین فرصت ارائه میدهد. در یک کلام تبلیغات مجازی راه بسیار خوبی برای مطلع کردن همه جهان از تولیدات یا خدمات خود به طریقی بسیار کم هزینه و کارآمد می‌باشد. تبلیغات مجازی باید موجب موفقیت کسب و کارها باشد.

اگر در فکر ایجاد و اداره کردن کسب و کاری هستید نباید قدرت تبلیغات در اینترنت را دست کم بگیرید.

تبلیغات در فضای مجازی با دارا بودن ویژگی های خاص جذابیت‌های بیشتری برای مخاطب ایجاد می‌کند. برای مثال می‌توانید به صورت اختصاصی برای کسب و کار خود یک اکانت در شبکه‌های اجتماعی محبوبی که انتخاب کرده اید ایجاد کنید و با تولید محتوای مفید و مناسب کاربران را به دنبال کردن مطالب خود سوق دهید. 

تبلیغات در فضای اینترنت

سپس در بین محتوای مفیدی که تولید کرده‌اید محصولات یا خدمات خود را نیز معرفی و ارائه نمایید. حتی می‌توانید پست‌هایی را به طور به‌خصوص به معرفی محصولات جدید اختصاص دهید. راه‌های دیگری هم برای تبلیغات در فضای مجازی وجود دارند مثلاً می‌توانید با اینفلوئنسر‌ها قرار‌دادی ببندید. 

به کمک تبلیغات مجازی، کسب و کار، برند و محصولتان در جریان نیاز ها و علاقه مندی های مخاطبین خود قرار می گیرد.

اینفلوئنسر‌ها با توجه به تعداد دنبال کنندگان بالا و تاثیری که بر انتخاب آن‌ها دارند می‌توانند محصولات شما را به کاربران زیادی معرفی کرده و برای شما بازار‌یابی کنند. فراموش نکنید که مهم‌ترین امکانی که فضای مجازی در اختیار شما قرار می‌دهند این است که می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط مستقیم داشته و حتی آن‌ها را به گفتگو دعوت کنید و از همین راه بازار هدف خود را بهتر مطالعه نموده و محصولات و خدمات جذاب‌تری برای آن‌ها ارائه دهید.

مزایای تبلیغات در فضای مجازی:

یکی از بارزترین مزایای تبلیغات مجازی این است که این نوع تبلیغ صرفه اقتصادی دارد. تبلیغات در فضای مجازی تاثیرات بیشتری نسبت به برند و کسب و کارتان دارد و افراد بیشتری تبلیغ شما را مشاهده می‌کنند.

ازدیگر مزیت های این تبلیغ این است که محدودیت جغرافیای در فضای مجازی وجود ندارد یعنی اصلاً مهم نیست کسب و کار شما در کجای کشور قرار دارد با تبلیغات در فضای مجازی می‌توانید برند خود را به افراد مختلف فارغ از محدوده جغرافیایی معرفی کنید و در آخر کاربرانی که در فضای مجازی حضور دارند و فعالیت می‌کنند به محتوایی که می‌بینند واکنش نشان می‌دهند حتی اگر فعالیت و تعامل خاصی انجام ندهند ولی قطعاً گوشه‌ای از ذهن آن‌ها درگیر تبلیغات شما خواهد کرد.

اصول تبلیغات در اینترنت

شرکت‌ها از تبلیغات مجازی به عنوان ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده میکنند و سبب وفاداری و پایبندی مشتریان میشوند. امروزه وفاداری مشتریان، کلید موفقیت تجاری محسوب می‌شود. با افزایش وفاداری‌ مشتریان سهم بازار و میزان سوددهی کسب و کار شرکت ها به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

استفاده از تبلیغات اینترنتی این امکان را برای کسب و کار ها فراهم می کند که بتوانند به اطلاعات ارزشمندی از مخاطبان و بازدید کنندگان خود دست یافته و آنها را آنالیز و بررسی کنند.

تبلیغات در فضای مجازی یکی از راه های موثر در بازاریابی اینترنتی است . تحقیقات نشان می دهد بازاریابی اینترنتی از طریق رسانه های اجتماعی یا همان فضای مجازی مخاطبان را چند برابر بیشتر جذب می کند و هزینه های تبلیغات در آن 60%کمتر از هزینه های تبلیغات به روش های دیگر است . بازاریابی دیجیتال می تواند از طریق تعامل با مخاطبین شما و به نمایش گذاشتن تبلیغاتی هدفمند، بیشترین مخاطب را برای تجارت و کسب و کار شما جذب کند. تمامی این فعالیت ها با هزینه ای بسیار کمتر از سایر تبلیغات انجام خواهد شد.با تبلیغات مجازی مشتریان زیاد و متنوعی را به دست می آورید و از این طریق به افزایش فروش محصولاتتان کمک بسزایی میکنید.

اهمیت سئو در تبلیغات مجازی:

تمام کسب و کارهایی که محصول و خدمات آنها توسط مردم در سایت های مجازی جستجو می شود می توانند وارد رقابت در گرفتن جایگاه بهتر در گوگل شوند. سئو یک انتخاب هوشمندانه است و یک سرمایه گذاری است که به عنوان یکی از بهترین روشهای تبلیغات اینترنتی انتخاب می شود.

یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغات مجازی بازاریابی ایمیلی است. اگر از این روش تبلیغات مجازی به درستی استفاده شود سبب خلق و ایجاد ارزش نسبت به مشتری می شود. شما میتوانیدایمیل هایی که مشتریان علاقه مندبه خدمات و محصولاتتان هستندرابه راحتی ارسال کنید.همچنین ایمیل های که حاوی محتوای ارزشمند و جذاب هستند نیز مسلما به سود کسب‌وکار شما عمل می‌کنند.

نکات مهم و کلیدی در اصول تبلیغات مجازی:

 • وجود ارتباط متقابل میان مشتریان و کاربران.
 • اهمیت و تاثیر بیشتر تبلیغات مجازی در مقایسه با دنیای واقعی.
 • هزینه تبلیغ در فضای مجازی تا حدودی ارزانتر نسبت به دنیای واقعی است.
 • امکان استفاده از رسانه های مختلف در فضای تبلیغات مجازی وجود دارد.
 • پست های منتشر شده در سایت های مجازی تاثیر زیادی بر مشتریان دارد.
 • متغیر بودن آمار و تعداد افراد در فضای مجازی.

تبلیغات مجازی دایره گسترده فراوانی دارد به طوری که بخش جدایی ناپذیر زندگی بشریت شده است و هر زمان و مکانی که وارد وب سایتی می شویم با تبلیغات فراوانی روبروهستیم.

تبلیغات در فضای مجازی هرچقدر با کیفیت تر باشد خواهان و کاربران زیادی رانیز دربرمی گیرد. و همچنین وجود کارشناسان متخصص در زمینه کمپین های تبلیغاتی می‌توانند هزینه‌های تبلیغات شما را کاهش داده و با بهینه‌کردن کمپین‌های شما، سودتان را به حداکثر برسانند.

تبلیغات درفضای مجازی یکی از مهمترین فاکتورهای مهم در تجارت تبلیغات می باشد. تبلیغات در فضای مجازی موجب بهبود رتبه سايت کسب و کارتان مي‌شودوخدمات شما را به صورت حرفه ای در اختیار مشتری قرار می دهد.

کارآمدترین راهکارهای تبلیغات مجازی در سال 2021

 1. تبلیغات در گوگل:

تبلیغات در گوگل و فضای مجازی یکی از پرکاربردترین روش‌های تبلیغات مجازی ، تبلیغات در موتورهای جست‌ وجو و یا sem است و طبیعتا بهترین روش در این حوزه، تبلیغ در گوگل ادوردز است. یک روش پربازده روش sem دقیقا برعکس سئو یا همان بهینه سازی محتوای درون سایت است. یعنی در روش sem پرداخت هزینه صورت می گیرد ولی درسو هزینه ای پرداخت نمی شود.

 1. تبلیغات رپورتاژ آگهی:

تبلیغات رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ در چارچوب اخبارو گزارش است. رپورتاژ آگهی با هدف اطلاع رسانی از اتفاقات و کسب و کار عموم و انتشار رسانه های مختلف از سوی واحد روابط عمومی بنیان شده است. این نوع تبلیغ به صورت یک مقاله در وب سایت های مجازی ظاهر می شود.

 1. تبلیغات از طریق اپلیکیشن:

تبلیغاتی که با پرداخت هزینه ای مشخص، تولید ،ساخته وبرنامه ریزی می شود و مخاطب با استفاده و کارکرد با آن برنامه یا اپ، همزمان تبلیغ از طریق پخش یک ویدئو دیده می شود.

 1. تبلیغات اسپانسر:

اگر میخواهید برندتان را در معرض دید قرار دهید بهتر است که تبلیغات اسپانسری را در اولویت خود قرار داده تا در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته ی خود برسید چرا که بااین روش هزاران و شاید میلیون ها نفر برند و لوگوی شما را خواهند دید و به صفحه ی شما رجوع خواهند کرد و در مدت زمان بسیار کوتاهی در شبکه های اجتماعی دیده خواهید شد و اگر اسپانسر شما به درستی کار خود را انجام داده باشد ویدیو و تبلیغ شما به صورت روتین دست به دست خواهد شد و در میان کاربران محبوبیت پیدا خواهد کرد.

و همچنین در این نوع تبلیغ، هنگام پخش ویدئو، در ابتدای پخش آن بصورت یک ویدیوی کوتاه یا یک عکس برای معرفی اسپانسر پخش خواهد شد.

 1. تبلیغات در شبکه اجتماعی:

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یک راه بسیار عالی برای جذب مشتری است که اگر از این راه ها در برنامه های خود استفاده کنید به موفقیت های بزرگی دست پیدا خواهید کرد و علاوه بر مشتریان منحصر به فرد در شبکه های اجتماعی ترافیک وب سایت شما بیش از پیش خواهد شد.

یکی از کارکردهای اساسی رسانه ها از جمله شبکه های اجتماعی، اطلاع رسانی از تحولات و وقایعی است که در محیط اجتماعی واقع می شود و باید پذیرفت که فضای مجازی، نیاز و بخش مهمی از زندگی مردم است بطوریکه غفلت از این فضای مهم اطلاع رسانی تبلیغات منفی را به همراه خواهد داشت.

بنابراین اگر یک فضای رسانه ای مبتنی بر اخلاق، قانون و استانداردهای ارتباطی باشد بدون شک هم اثربخشی دارد و هم هدایت افکار عمومی منجر به این قاعده می شود که مردم مسیر و انتخاب درستی داشته باشند و آثار این انتخاب را ببینند که در نهایت مسیر توسعه سازندگی و پیشرفت جامعه در همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی اقتصادی و سیاسی طی شود.

4.8/5 - (18 امتیاز)