انواع تبلیغات محیطی Environmental advertising

تبلیغات محیطی رسانه ای از تبلیغات است که بوسیله این رسانه زمانی که مردم در خانه هایشان نیستند میتوانند با محصولات و یا خدمات شما آشنا شوند و مصرف‌کنندگان به‌خوبی از تبلیغات محیطی آگاه می‌شوند.

تبلیغات محیطی به این دلیل که توانایی دریافت و درک فهم موضوع را برای مخاطبان زیادی دارند، این امکان را فراهم می‌کنند که پیام تبلیغاتی بیشتر از یک بار، توجه تعداد بسیاری از مخاطبان را جلب کند. خواسته و اهداف اصلی هر موسسه ای فروش محصولات و خدماتی است که ارائه می دهد.

برای رسیدن به این اهداف ممکن است هرموسسه از شیوه های متنوعی برای معرفی و فروش محصولات خود استفاده نماید. یکی از مناسب ترین این روش ها تبلیغات محیطی است که با توجه به گستردگی سطح فروش و خدمات موسسه های مختلف در بازار های داخلی و یا خارجی می تواند تاثیرگذاری مناسب برای میزان آگاهی مشتریان از خدمات و محصولات این موسسه ها به آنها ارائه دهد.

در حال حاضر ، تبلیغات در بیلبوردهای LCD محبوب ترین نوع تبلیغات در فضای باز در بین تبلیغ کنندگان است.

استفاده از تبلیغات محیطی در جهان امروزه به عنوان یکی از مهم ترین شیوه های کسب و کار کاربرد یافته است و در برخی از موارد با توجه به معیار های مختلف و همچنین ویژگی ها و امتیازات مناسبی که این روش دارد، می تواند انتخاب اول بسیاری از مدیران برای شناساندن محصول خود به مشتری باشد. تبلیغات محیطی سبب محبوبیت کالا و خدمات شرکت ها  در میان مشتریان و بازار هدف میشود.

تبلیغات محیطی سیار

انواع تبلیغات محیطی

 • تبلیغات بیلبوردی
 • تبلیغات ترانزیت (تبلیغات روی تاکسی، قطار، اتوبوس و…)
 • تبلیغات مبلمان شهری (ایستگاه‌های اتوبوس، غرفه‌های تلفن، باجه های روزنامه فروشی، نیمکت و…)
 • سایر تبلیغات محیطی (عروسک های تن پوش تبلیغاتی و تبلیغات مراکز خرید)
 • دیجیتال مارکتینگ
 • استرابورد
 • استندهای تبلیغاتی
 • تلویزیون های شهری
 • استیکرهای سه بعدی
 • تبلیغات بر روی عرشه پل ها
 • لمپوست بنر
تبلیغات محیطی موبایلی

هزینه بیلبوردها بر اساس منطقه ای که تبلیغات شما در آن قرار است انجام گیرد، محل بیلبورد و میزان احتمالی بازدید روزانه (تعداد نمایش ها) بسیار متفاوت است.

 1. تبلیغات بیلبوردی: بیلبورد ها یک رسانه اثربخش هستند چرا که سبب رونق کسب و کارها میشوند. بیلبورد ها به صورت خلاقانه و با ایده و تفکرات فراوان طراحی می شوند که سبب ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتر برندها بر ذهن میشود. بیلبوردرسانه‌ای است که بیشترین اثربخشی را بر روی تبلیغات داشته و موجب بقا و موفقیت تبلیغات میشود. بیلبورد تبلیغاتی به طور معمول در خیابان ها، میدان ها، تقاطع ها و بزرگراه ها که مسیر رفت و آمد وسایل نقلیه می باشند نصب می گردند و گاهی نیز با توجه به میزان خلاقیت صاحب یا صاحبان آگهی و یا شرکت های تبلیغاتی اجرا کننده تبلیغات آنها از قالب های یکنواخت خود خارج شده و با جذابیت های بصری در هم می آمیزند.
 2. تبلیغات ترانزیت: تبلیغات ترانزیتی یکی از انواع تبلیغات محیطی است که به دلیل هزینه نسبتا کمتر نسبت به سایر تبلیغات محیطی دایره گسترده ای ازمخاطبان را دربرمیگرد و خواهان زیادی دارد.تبلیغات ترانزیتی روی وسایل نقلیه مانند اتوبوس، تاکسی، مترو، قطار مسافربری، قطار سریع‌السیر و کشتی‌ و همچنین در فرودگاه‌ و دیگر ترمینال‌های مسافربری نصب می‌شوند. تبلیغات ترانزیتی به دلیل حضور در جاهایی که افراد مختلف از اقصی نقاط شهر یا استان  در آنجا رفت و آمد می‌کنند، برای دیده شدن درصد بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.
 3. تبلیغات مبلمان شهری:مبلمان شهری که برای استفاده عمومی مردم در خیابان ها قرار دارند و یا تابلو های تبلیغاتی که در ایستگاه اتوبوس ها و پیاده رو ها نصب میشوند.مناسبترین محل برای تبلیغات مبلمان شهری و یا همان تبلیغات محیطی بشمار میروند. چون معمولا در محل پر رفت آمد نصب شده، و بیشتر در معرض دید مخاطبان قرار میگیرد.
 4. سایر تبلیغات محیطی: این انواع تبلیغات محیطی معمولا برای تقویت و پشتیبانی برنامه‌های دیگر رسانه‌های تبلیغاتی و با در نظر گرفتن پوشش مخاطبان محدود به کار می‌روند. از این دسته تبلیغات می‌توان به بنرهایی که در آسمان ظاهر می‌شوند، تا  عروسک های تن پوش تبلیغاتی و مراکز خرید، تله‌کابین‌های پیست‌های اسکی و صندلی آرایشگاه‌ها و… اشاره کرد. این نوع تبلیغات برای کسب‌و‌کارهای کوچک، متوسط و بزرگ مناسب است و می‌تواند در سطح محلی یا ملی طراحی شود و معمولا اندازه‌های قابل دسترس آنها در سطح کشور باشد.
 5. دیجیتال مارکتینگ: هرگونه تبلیغاتی که از طریق تبلیغات الکترونیکی انجام شود تبلیغات دیجیتال مارکتینگ میگویند.در این نوع تبلیغات شما میتوانید برای بخشی از مشتریان خود یک کمپین متفاوت از بخشی دیگر طراحی می‌کنید تا بسنجید کدام کمپین موفق تربوده تا دیگری را متوقف کنید که این امر باعث می‌شود هزینه‌ها و بازدهی شما به شدت بهبود یابد.
 6. استرابورد: استرابورد یک نوع سازه تبلیغاتی است که نسبت به بیلبوردهای تبلیغاتی بسیار کوچک هستند.و به شکل مستطیل عمودی عمدتاً طراحی و پیاده سازی می شود ویک ستون اصلی و دو محور افقی فرعی متحرک در بالا و پایین تشکیل شده است.همچنین استرابورد‌ها نسل جدیدی از سازه های بادبانی و قابل حمل ایستاده هستند. استرابورد ها مقاومت و پایداری خوبی در مقابل باد دارند و هزینه تعمیر و نگهداری پایین‌تری را برای آژانس‌های تبلیغاتی در بردارند. به دلیل پایین بودن هزینه نصب و تعمیر و نگهداری و همینطور سرعت در تعویض و نصب تبلیغات بر روی این سازه های استرابورد هزینه تبلیغات آنها نیز به نسبت ارزان تر است.
 7. استندهای تبلیغاتی: استند تبلیغاتی وسیله ای است که به سه شکل متفاوت ایستاده ، رومیزی و دیواری اجرا و پیاده سازی می شود و می توان روی این استندها یا ابزارها ، کالاهای کوچک را جا داد و در نقطه فروش به نمایش گذاشت و هدف از طراحی این سازه تبلیغاتی ، معرفی کسب و کار به عموم مردم به ویژه مشتریان است. می توان انواع تبلیغات چاپی با متریالهای مختلف را بر روی پایه مخصوص به شکلی شفاف به معرض نمایش گذاشت.استند ها به صورت گسترده در مقابل فروشگاه ها ، مراکز خرید و نمایشگاه ها به چشم می خورد که علاوه بر تبلیغات به عنوان اطلاع رسانی ، ارائه گزارشات عمومی در مکان هایی مانند ادارات و نمایشگاه ها ایفای نقش می نماید و در مقابل دید مخاطبان جلب توجه می کند و به آسانی می توان آن را جا به جا نمود .
 8. تلویزیون های شهری:نوعی نمایشگر دیجیتالی است که براساس نوع پیکسل هایی که در کنارهم قرارگرفته اند نمایش داده میشود. تلویزیون های شهری نوعی از تابلوهای ال ای دی می باشد که به دو صورت آنلاین و آفلاین اجرا و نصب میشود. برای صفحه نمایش تلویزیون های شهری از ماژول استفاده میشود. ماژول های بکار رفته در آن کاملاً ضد آب هستند و در برابر اشعه ماورا بنفش کاملاً مقاوم می باشند. در نمایشگرهای تلویزیون شهری بیش از 16 میلیون رنگ استفاده شده است. تلویزیون های شهری با توجه به بودجه مشتریان انتخاب شده و در محل مدنظرشان نصب میشود. بطور خلاصه تلویزیون شهری به تابلو های غول پیکری اطلاق می شود که در کنار چهار راه ها ، اتوبان ها ، بزرگراه ها ، پارک ها و استادیوم های ورزشی بر روی دکل های بزرگی نصب شده و به صورت رنگی تصاویر ویدیویی را پخش می کند.
 9. استیکرهای سه بعدی: استیکرهای تبلیغاتی سه بعدی نوعی استیکر طراحی شده شیک و فانتزی می باشد که به صورت خارق العاده و شگفت انگیز توسط رنگ های متعدد همچون یک نقاشی یا طرح جذاب از یک صحنه به تصویر کشیده می شود  و برای معرفی برند به کار گرفته می شود. و اکثرا بر روی سطوح متعدد اعم از:شیشه،چوب،دیوار، کف و سقف ترسیم و قابل اجراست.
 10. تبلیغات بر روی عرشه پل ها: تبلیغات بر روی عرشه پل ها یکی از موثرترین نوع تبلیغات می باشد. اکثر پل های هوایی در مکان های پر رفت و آمد و پرتردد نصب میشود. به دلیل اینکه تبلیغات پل هوایی در وسط جاده و درست روبروی دیدگان رانندگان و مسافران حاضر در خودرو می باشند، میزان دقت به این تبلیغات بسیار بیشتر از سایر تبلیغات می باشد و همچنین عموم مردم چه خواهد و چه ناخواه تابلو تبلیغاتی شما را میبینند.
 11. لمپوست بنر: لمپوست بنر، گونه‌ای جدیدی از المان تبلیغاتی است که از میله‌های مستطیلی در ابعاد یک متر در سه متر تشکیل شده و پس از نصب در محل مورد نظر امکان نصب پارچه تبلیغاتی را فراهم می سازد. که توسط دستگاه های رایج چاپ بنر این کار انجام می شود و پس از چاپ و لبه چسبانی بنر، شما بدون هیچ محدودیتی می توانید نسبت به نصب بنر اقدام نمایید.این سازه تکنولوژی جدیدی در بحث تبلیغات محسوب می شود و امکان اجرای تبلیغات در ابعاد مختلف را نیز فراهم می‌کند. با توجه به کم هزینه تر بودن لمپوست بنر در مقایسه با انواع دیگر سازه های تبلیغاتی، طیف گسترده از افراد قادر به استفاده از این فضای تبلیغاتی می باشند تا جایی که اشخاص با کسب و کارهای کوچک خود به راحتی قادر به تبلیغات خدمات و کالاهای خود در مقیاس و اندازه های محلی خواهند بود.
تبلیغات محیطی محلی

مزایای لمپوست بنر:

 • تکرار این تبلیغات در یک خیابان باعث زیبایی آن می شود.
 • به دلیل مناسب بودن قیمت لمپوست بنرها، استفاده از آن ها برای افراد بیشتری ممکن است.
 • نصب این ابزارهای تبلیغاتی ساده و سریع صورت می گیرد.
 • در مقابل باد قابلیت ارتجاعی دارد و با وزش باد آسیبی به آن ها وارد نمی شود.

با تبلیغات محیطی میتوانید برای کسب و کار موسسه و شرکت های خود برندسازی کنید و نتیجه مثبت و تاثیر بسیار بالایی را نسبت به افزایش فروش و افزایش سود خود داشته باشید. در پشت یک تبلیغ برند اعتبار و هویت یک شرکت قرار گرفته است و اگر درست تبلیغ شود باعث رونق  و رشد کسب و کار میشود.  

هریک از انواع تبلیغات محیطی را که انتخاب میکنید باید مدنظرداشته باشید که تبلیغات شما خوانا باشد. چرا که مخاطبین در سطح جاده و خیابان خیلی فرصت ندارند که به تبلیغات شما توجه کنند باید تبلیغاتی را که به کار گرفته اید، بسیار خوانا و ساده باشد. به صورتی که صرفاً با دو الی سه ثانیه نگاه به آن پیام‌اش قابل دریافت باشد.

4.9/5 - (16 امتیاز)