تبلیغات بنری شرکت تبلیغاتی آراد

تبلیغات بنری

برای تبلیغات بنری حتما به هنگام وب‌گردی و گشت‌و‌گذار در وب‌سایت‌های مختلف، تصاویر متحرک (بعضاً ثابت) توجه شما را جلب کرده است که با کلیک بر روی آن‌ها به یک وب‌سایت دیگر یا صفحه‌ای خاص در همان سایت، منتقل شده‌اید. به این تصاویر، بنر و به این نوع تبلیغات در وب‌سایت‌های مختلف، تبلیغات بنری می‌گویند.

تبلیغات بنری، یکی از مرسوم‌ترین روش تبلیغات آنلاین محسوب شده و از روش‌های محبوب تبلیغاتی شرکت‌ها است و تقریبا همان نقشی را در فضای آنلاین دارد که بیلبورد در فضای آفلاین دارد. پس با این تفاسیر، شما بارها تبلیغات بنری را در اندازه و شکل های مختلف مشاهده کرده‌اید.

معمولا تبلیغ‌دهندگان، وب‌سایت‌هایی را برای نمایش بنرهای خود انتخاب می‌کنند که مورد بازدید جامعه و مخاطبان هدف آن‌ها هستند و این بنرها در بخش‌های مختلف سایت‌ هدف، در مقابل دید کاربران موردنظر قرار داده می‌شوند، تا بتوانند اهداف تبلیغاتی تعیین‌شده را محقق نمایند.

تبلیغات بنری چیست؟


تبلیغات بنری به استفاده از یک نمایشگر گرافیکی مستطیلی اشاره دارد که در بالا، پایین یا دو طرف یک وب سایت یا دارایی رسانه آنلاین کشیده می شود. نوع افقی تبلیغات بنری را تابلوی رهبری می نامند، در حالی که بنرهای عمودی را آسمان خراش می نامند و در نوارهای کناری صفحه وب قرار می گیرند. تبلیغات بنری به جای متن مبتنی بر تصویر است و یک شکل محبوب از تبلیغات آنلاین است.

هدف از تبلیغات بنری تبلیغ یک برند و/یا جذب بازدیدکنندگان از وب سایت میزبان برای رفتن به وب سایت تبلیغ کننده است.

تبلیغات بنری چگونه کار می کند

تبلیغات اینترنتی از یک شرط بندی نامشخص به عنوان پلتفرم اصلی برای بازاریابی اکثر شرکت ها تبدیل شده است. در ایالات متحده، رشد تبلیغات دیجیتال بر اساس درآمد سالانه دو رقمی به رشد خود ادامه می دهد و گزارش درآمد سال 2020 به 138.9 میلیارد دلار رسیده است.

تبلیغات بنری که به آن تبلیغات نمایشی نیز می گویند، از تصاویر یا رسانه های ثابت یا متحرک تشکیل شده است و معمولاً در مناطق با دید بالا در وب سایت های پربازدید قرار می گیرد. تبلیغات بنری جذاب است زیرا می‌تواند به ایجاد آگاهی از برند ، ایجاد سرنخ، و هدف‌گیری مجدد مخاطبان کمک کند (مانند این که به بازدیدکننده فرصت ثبت‌نام در خبرنامه یا آزمایش رایگان قبل از کلیک کردن را بدهد).

تبلیغات بنری عمدتاً مانند تبلیغات سنتی عمل می کند. با این حال، روشی که توسط آن تبلیغ‌کننده به میزبان پرداخت می‌کند، می‌تواند تا حد زیادی با فروش فضای تبلیغاتی سنتی متفاوت باشد.

به هاست برای تبلیغات بنری از طریق یکی از سه روش پرداخت می شود: هزینه به ازای نمایش ( پرداخت برای هر بازدیدکننده وب سایتی که تبلیغ را می بیند)، هزینه به ازای هر کلیک (پرداخت برای هر بازدید کننده وب سایتی که روی تبلیغ کلیک کرده و از وب سایت تبلیغ کننده بازدید می کند) یا هزینه به ازای هر اقدام (پرداخت برای هر بازدیدکننده وب سایتی که روی تبلیغ کلیک می کند، به وب سایت تبلیغ کننده می رود و کاری را انجام می دهد، مانند پر کردن فرم یا خرید).

تبلیغات بنری سنتی به اشکال دیگر مانند تبلیغات فیس بوک و تبلیغات حمایت شده اینستاگرام گسترش یافته است. تخمین زده می‌شود که فیس‌بوک تقریباً 42.5 درصد از هزینه‌های تبلیغات نمایشی آنلاین در ایالات متحده در سال 2022 را به خود اختصاص دهد.

روند تبلیغات آنلاین شاهد رشد هزینه‌های تبلیغات نمایش دیجیتال (شامل تبلیغات بنر، ویدیو، رسانه‌های غنی و حمایت‌های مالی) است. از سال 2020، 31.5٪ از کل هزینه های تبلیغات آنلاین صرف تبلیغات دیجیتال می شود که شامل تبلیغات بنری می شود.

فناوری تبلیغات بنری

شبکه های تبلیغاتی وظیفه تطبیق تبلیغ کنندگان با وب سایت هایی را بر عهده دارند که می خواهند تبلیغات بفروشند. آنها فضای تبلیغاتی موجود را پیگیری می کنند و آن را با تقاضای تبلیغ کننده مطابقت می دهند.

فناوری که شبکه‌های تبلیغاتی را قادر می‌سازد این کار را انجام دهند، یک سرور تبلیغات مرکزی است که آگهی‌های خاصی را بر اساس کلمات کلیدی از جستجوی بازدیدکننده و رفتار مشاهده وب‌سایت یا بر اساس زمینه کلی محتوای وب‌سایت میزبان انتخاب می‌کند.

تبلیغات بنری، و تقریباً تمام تبلیغات آنلاین، در حال حاضر از فناوری مناقصه بی‌درنگ معروف به مناقصه برنامه‌ای استفاده می‌کنند که به شرکت‌های تایید شده اجازه می‌دهد در مدت زمانی که برای بارگذاری یک آگهی تبلیغاتی طول می‌کشد، برای فضای آگهی پیشنهاد دهند.

گرایش‌های بازاریابی محتوا حول شخصی‌سازی می‌چرخد – توانایی ایجاد این احساس در مصرف‌کنندگان که گویی مستقیماً با آنها صحبت می‌کنید. در نتیجه، تبلیغات بنری هدفمند رایج تر شده اند.

تبلیغات بنری ثابت

برخی از جایگاه‌های بنری که در وبسایت‌ها مشاهده می‌کنید از نوع تبلیغات بنری ثابت هستند. شما می‌توانید بنر تبلیغاتی خود را در مکان مورد نظرتان در محدودهٔ زمانی مشخصی مثلا یک ماه، به میلیون‌ها کاربر نمایش بدهید.

مشاوران متخصص ما در ساخت سایت با شناخت کافی که از بزرگترین و معتبرترین رسانه‌های ایران دارند،  بهترین پکیج‌های تبلیغات بنری را متناسب با اهداف و کسب‌وکارتان به شما پیشنهاد می‌کنند. برای دیدن تعرفه‌ها کلیک کنید.

چرا باید به تبلیغات بنری توجه داشته باشیم؟

۱. ایجاد آگاهی از برند:

بنرها می‌توانند به عنوان بیلبورد در فضای آنلاین عمل کرده و با طراحی متناسب با هویت برند و نشر خوب آن برای مخاطبان هدف، به افزایش آگاهی از برند کمک نمایند.

۲. افزایش فروش:

با معرفی مناسب محصول در بنرها و ترغیب کاربران، می‌توان از آن‌ها برای افزایش فروش محصولات (مخصوصا فروش آنلاین) استفاده کرد.

۳. جمع آوری لید:

می توان با طراحی یک صفحه فرود خوب و انجام تبلیغات بنری برای آن از بازدیدکنندگان، یک لید (نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس و…) دریافت کرد.

البته کاربران این لید را در ازای دریافت خدمات یا ارزش افزوده (به عنوان مثال، دریافت ایمیل درباره آخرین اخبار درباره موضوعی خاص)، در اختیار سایت‌ها قرار می دهند.

۴. افزایش ترافیک:

برای برخی سایت‌ها (مانند سایت‌های خبری)، ترافیک سایت و افزایش آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تبلیغات بنری می‌تواند ابزار تبلیغاتی مناسبی برای افزایش ترافیک بر روی وب‌سایت‌ها باشد.

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *