تبلیغات (SEM) بازاریابی موتورهای جستجو Search Engine Marketing

اگر به موتورهای جستجو هزینه‌ای را پرداخت کنید تا این موتورها شما را در کنار گزینه‌های برتر به مخاطبان نشان دهند. به آن (SEM) گویند این روش به عنوان یکی از نمونه‌های Paid Traffic (ترافیک خریداری شده) شناخته می‌شود.

بازاریابی موتور جستجو (به انگلیسی: Search Engine Marketing) یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی اینترنتی (به انگلیسی: Internet Marketing) است.

مهم‌ترین مزیت پلتفرم تبلیغاتی گوگل (گوگل ادز یا گوگل ادوردز سابق) این است که می‌توانید جایگاه وب‌سایت خود را در گوگل ارتقا دهید. بنابراین، کاربران بسیار سریع‌تر تبلیغ شما را می‌بینند؛ چرا که این تبلیغ در جست‌وجوهای مرتبط آنها نشان داده می‌شود.

یکی از پرکاربردترین روش‌های تبلیغات مجازی، تبلیغات در موتورهای جست‌وجو یا Search Engine Marketing (SEM) است و طبیعتا بهترین روش در این حوزه، تبلیغ در گوگل ادوردز است.

تفاوت SEM و SEO موتور جستجو

این نوع از تبلیغات معمولا بر اساس روش Pay Per Click یا PPC کار می‌کنند؛ بدین معنی که شما تنها برای کلیک‌هایی که تبلیغ شما دریافت می‌کند، هزینه پرداخت می‌کنید. روش‌های پرداخت تبلیغات گوگلی، انعطاف‌پذیر هستند؛ شما حتی می‌توانید بیشترین تعداد کلیکی که (برای یک کلمه کلیدی خاص)‌ حاضر به پرداخت هزینه برای آن هستید را تعیین کنید.

فرمت تبلیغات در گوگل به این شکل است که شما ۲۵ کاراکتر برای تیتر، ۷۰ کاراکتر برای متن و ۳۵ کاراکتر برای URL تبلیغ خود مشخص کنید.

برای مثال فرض کنید شما قصد دارید در گوگل تبلیغ کنید. بنابراین عبارت «تبلیغ در گوگل» را جست‌وجو می‌کنید. نتایجی در که ابتدای لیست نتایج جست‌وجو نشان داده می‌شوند، کسب‌وکارهای مرتبط با تبلیغ در گوگل هستند که در گوگل تبلیغ کرده‌اند. نتایج بعد از تبلیغات نیز، سایت‌هایی هستند که با تکنیک‌های سئو (SEO) جایگاه خود در گوگل را ارتقا داده‌اند.

نتیجه بازاریابی جستجو SEM

جذاب است. نه؟ اما توجه به این نکته مهم است که هم کیفیت تبلیغات شما در گوگل مهم است و هم کیفیت وب‌سایت کسب و کار اینترنتی شما. منظور ما از کیفیت وب‌سایت، محتوای جذاب و رعایت اصول سئو است.

پس برای این که از تبلیغ در گوگل بیشترین نتیجه را بگیرید، بهتر است با کمک متخصصان آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند این کار را انجام دهید. مسلما چنین تبلیغاتی اگر اصولی و توسط متخصصان این حوزه اجرا شوند، منجر به افزایش ترافیک بی‌سابقه برای وب سایت کسب و کار اینترنتی شما می‌شود.

از جمله آژانس‌های تخصصی تبلیغات در گوگل می‌توان به www.AradAdvertise.com اشاره کرد. این آژانس تبلیغات آنلاین، پارتنر رسمی گوگل، متخصص و مشاور اجرای تبلیغات آنلاین و دیگر استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ است.

4.9/5 - (13 امتیاز)