چرا باید برای کسب و کار خود، محتوا تولید کنیم؟

چرا باید برای کسب و کار خود، محتوا تولید کنیم؟ پاسخ روشن برای اینکه محتوا پادشاه است. قصد داریم در سلسله گفتارهایی درباره نقش شگفت‌انگیز و اثربخش تولید محتوای دیجیتالی برای فروش کالا و خدمات برندها و استارتاپ‌ها صحبت کنیم و درباره اهمیت موضوع محتوای خوب برای مخاطب خوب، جذب مشتری بالفعل و سود بیشتر، گفتگو کنیم.

زمانی که دنیای صنعت، حاکم بر فعالیت‌های بشری بود و همگان مجبور بودند، با توجه به نیازهای صاحبان سرمایه، کار کنند، درس بخوانند و زندگی کنند. و به طور کل این امکان برایشان فراهم نبود تا به طبقه‌ای بالاتر و قشری مرفه‌تر بپیوندند؛ اما دنیای جدیدی که ما در آن زندگی می‌کنیم، بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

چرا تولید محتوا

اگر می‌خواهید از غافله عقب نمانید، وقت آن رسیده با قدمی استوار سال جدید را آغاز کنید و محتوا باکیفیت بیشتری به نسبت رقبای خود داشته باشید.

تکیه بر دانش، اهمیت به کشف اطلاعات، بهره‌گیری از آن به صورت به روز و همچنین در اختیار داشتن دنیای ارتباطات و ویژگی‌های بی‌پایان اینترنت، این امکان را به ما داده است تا رشد کنیم و کسب و کارمان را توسعه دهیم.

برای این امر راه‌های بسیاری وجود دارد؛ اما یکی از اصلی‌ترین یا نه بهتر است بگوییم اصلی‌ترین راه موفقیت در بیستمین سال قرن ۲۱ میلادی، توجه به نحوه برقراری ارتباط با مخاطبان است. شما قطعا می‌دانید مهمترین راه‌های برقراری این ارتباط در تولید محتوای باکیفیت است. آن وقت است که مخاطب، صاحبان کسب و کار را بهتر میشناسد و اعتماد بیشتری نسبت به آنها کسب می‌کند.

تولید محتوا، عمل نهایی بازاریابی است. هنگام تولید محتوا، اطلاعات رایگان و مفیدی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید، می‌توانید مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کرده و مشتریان موجود را از طریق تعامل با کیفیت، حفظ کنید.

حتما شنیدین که میگن: بیت‌کوین، پادشاه سرزمین کریپتوکارنسی است و پادشاه قلمرو وب، محتوا است. محتوا، پادشاه است. وب سایت هم بدون محتوا، ارزشی ندارد. چیزی که به دنیای وب، اهمیت داده، بخشی مرتبط به محتوا است که دیده و رد و بدل میشه.

اهمیت تولید محتوا

محتوا در وب، نقش کلیدی برای معرفی برند و محصول و کسب و کار ایفا می کنه و بدون اون در واقع هیچ کسب و کاری موفق و شناخته شده نمی‌شه. مهم نیست شما قصد دارید تا پرسونال برندینگ خودتون رو توسعه بدین یا شاخ اینستاگرام و لینکدین بشین یا سلبریتی دنیای هنر یا ورزش و حتی موسیقی! مهم نیست قصد دارید فشن بلاگر بشین یا توریسم بلاگر یا حتی فود بلاگر! باید محتوای خوب تولید کنید و به اشتراک بذارید.

یکی از مهم ترین دلایلی که کسب وکارهای امروز دنیا و ایران باید برای فروش بیشتر کالا و خدمات، محتوا تولید کنن این است که با محتوا، میشه بازاریابی ربایشی (inbound marketing) داشت و با کمترین وقت و امکانات و کمترین هزینه استخدام بازاریاب و مشاور، مخاطب و مشتری رو به سمت برند خودشون جلب کنن.

هزینه چاپ تراکت، استخدام بازاریاب، ویزیتور، توزیع‌کننده آگهی و چاپ آگهی در فضای غیرمجازی، زیاده. گاهی هزینه-فایده اون هم به‌صرفه نیست. اما مقاله‌ای درباره‌ی پماد سوختگی یا تحصیل رایگان در نروژ، می‌تونه ظرف مثلا یک سال با سئو خوب و تولید محتوای خوب، صدها هزار نفر بازدید داشته باشه.

خدماتتون در فضای مجازی، تولید محتوای متنی، صوتی یا تصویری دارید، مشتری می‌تونه سوالات خودش رو از شما بپرسه. جواب شما به سوالات مخاطب و مشتری، تاثیر خوبی روی ذهنیت اون فرد یا مجموعه برای خرید محصولات یا خدمات شما داره در حالیکه با تماس تلفنی یا ویزیتوری، امکان پاسخ‌های تخصصی، حرفه‌ای، مستند و مکتوب فراهم نیست.

4.8/5 - (5 امتیاز)