بیشتر دیده شدن در لینکداین و چگونگی عملکرد نمایش الگوریتم لینکداین

یک کسب و کار زمانی در شبکه های اجتماعی حاضر میشود که هدفش بیشتر دیده شدن و برقراری ارتباط با افراد مختلف باشد. اگر از تبلیغات محیطی صرفه نظر کنیم یکی از مهم ترین مواردی که فعالین حوزه باید بدانند نحوۀ نمایش پست‌ها در فید یا همان تایم‌لاین آن شبکۀ اجتماعی است.

این موضوع وابسته به الگوریتمهای طراحی شده در آن شبکه اجتماعی است. بوسیله نشر محتوا در لینکدین، شما احتمال زیاد دیده شدن و نمایان شدن پست های شما برای دیگر کاربر افزایش میابد. با این حال، یافتن موفقیت در لینکدین مانند هر کانال دیگر، نیازمند استراتژی است.

افزایش رشد کسب و کار در لینکدین

برای اینکه بدانیم پستی که برای شبکه اجتماعی لینکدین تولید میکنیم می تواند برای کسب و کار ما موثر واقع شود باید :

  • محتوای با کیفیت و عالی تولید کنید
  • به صورت منظم و زمان بندی خاص و البته پرتکرار محتوا را پست کنید

3 قدم برای افزایش بازدید پست ها در لیندکدین

  • قدم# 1 : در تولید محتوا لینکدین خوب نباش عالی باش

قطعا قدم اول برای موفقیت در افزایش فروش و یا ارتقای برندتان در لینکدین تولید محتوای با ارزشی است که قابلیت به اشتراک گذاری دارد .

در شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و اینستاگرام تولید محتوای ویروسی کاری بسیار راحت تر از تولید محتوای ویروسی برای لینکدین است. چون در این شبکه های اجتماعی اغلب با مخاطب عام طرف هستید که برای سرگرمی به این شبکه ها آمده است و حتی انتشار یک عکس از تعطیلات تان یا انتشار یک ویدئوی سرگرم کننده می تواند برای مخاطب جذاب باشد اما در لینکدین شما با افرادی حرفه ای طرف هستید که به راحتی با این نوع محتوا ها هیجان زده نمیشوند و حتی حاضر به مشارکت هم نیستند.

بهتر است برای اینکه متوجه شویم چه نوع محتوایی برای لینکدین LinkedIn مناسب است به این اینفوگرافیک نگاهی بیاندازیم.

افزایش لایک در لینکدین

چیزی که در این آمار و ارقام توجه ما را جلب میکند این است که:

1: در مجموع برای محتوای تصویری به صورت اسلاید در هر ماه 70 میلیون بازدید کننده وجود دارد. و این اصلا قابل چشم پوشی نیست !! پس همین جا باید این نکته را در ذهن مان داشته باشیم که اگر در تولید محتوای لینکدین LinkedIn از اسلاید استفاده نمی کنیم قطعا حجم بزرگی از مخاطب را به راحتی از دست می دهیم.

2 : به طور متوسط هر مشتری 10 پست از هر برند را باید ببیند و بخواند تا تصمیم به خرید بگیرد. و مشخصا همین جا مشخص می شود که اگر شما جزو برندها و کسب و کارهایی هستید که ماهی 1 یا 2 پست منتشر میکنید اگر بر فرض مثال تصور کنیم که مخاطب شما را دائمی دنبال میکند چندین ماه طول می کشد تا مخاطب تازه تصمیم بگیرد وارد مرحله خرید از شما و تحقیق و بررسی در مورد برند شما شود. قطعا شما اصلا نباید این همه زمان را برای فروش از دست بدهید و مشخصا باید استراتژی تولید محتوا برای لینکدین را تغییر بدهید.

هدف اصلی شبکه اجتماعی ای مثل لینکدین LinkedIn این است که محتوای حرفه ای و تخصصی را پیش روی مخاطب خاص و متخصص خود قرار بدهد پس هر چه قدر شما بتوانید محتوایی تولید کنید که مطابق این هدف لینکدین باشد هم برای شما خوب است و هم برای لینکدین! و قطعا جواب زحمت شما برای تولید محتوای با کیفیت را با معرفی شما به افراد بیشتر و در نتیجه افزایش فروش و رونق کسب و کارتان می دهد.

بررسی یک نمونه: Larry Kim مدیر ارشد برند MobileMonkey یکی از افراد موفق در بازاریابی محتوایی در لینکدین است که به صورت منظم و برنامه ریزی شده محتواهای تصویری و عالی مرتبط با ترندهای روز تخصصی خودش را به اشتراک میگذارد و به همین خاطر به شدت هم مورد استقبال مخاطبانش قرار میگرید و هر روز هم به جمع طرفدارانش اضافه میشود.

انتشار محتوای با کیفیت و ویروسی در لینکدین

مثلا این یک نمونه اینفوگرافیک منتشر شده از اوست . واقعا به نظر شما کسی می تواند این اینفوگرافیک را ببیند و بدون لحظه ای تعمل از آن بگذرد ؟ یا اصلا این نوع محتوا ، محتوایی است که هر روز در لینکدین منتشر شود ؟

البته Larry Kim فقط به این نوع اینفوگرافیک ها هم بسنده نمی کند و ویدئوهایی را منتشر میکند که در مورد ترندهای روز تخصصی خودش و برندشان صحبت میکند . که بدون شک باعث جلب توجه مخاطب و افزایش طرفداران او و برندش می شود .

نکته آموزنده از Larry Kim و برند MobileMonkey :

هر روز سعی کنید محتوایی را بر اساس ترندهای مرتبط با صنعت و تخصص خودتان تولید و منتشر کنید . با زبان خودتان ، با صدای خودتان ، با سبک نوشتاری خودتان .

اخطار جدی : لطفا به هیچ وجه عکس رستوران رفتن و تعطیلات آخر هفته و… خودتان را در لینکدین LinkedIn منتشر نکنید . این همه شبکه اجتماعی برای پست کردن عکس های سرگرمی و تفریحات تان دارید . حداقل لینکدین را برای تخصص تان و کار و شغل حرفه ای تان بگذارید !!

بهتر است بدانید، LinkedIn یکی از راه‌های موفقیت کسب وکار شما است. تقریبا 500 میلیون عضو دارد و به عنوان یکی از برترین و ضروری‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها شناخته شده است.

الگوریتم لینکدین چگونه کار می‌کند؟

الگوریتم لینکدین دو هدف اصلی دارد:

  • محتوای مرتبط را اولویت‌بندی کند.
  • تعامل را تشویق کند و ترفیع بدهد.

اگر صاحب هر نوع کسب و کاری هستید، LinkedIn مکانی خوبی برای بازاریابی کسب و کار شما است. اگر تا به امروز برای کسب و کار خود در شبکه اجتماعی LinkedIn حساب کاربری نداشته‌اید، همین حالا یک حساب کاربری بسازید

نحوه عملکرد الگوریتم لینکداین

سه عامل مهم رتبه‌بندی الگوریتم لینکدین

  • ارتباطات شخصی شما

برای مثال، شما ممکن است بیل گیتس را در لینکدین دنبال کنید، اما به احتمال زیاد از نزدیک او را نمی‌شناسید. الگوریتم جدید لینکدین، هدف اصلی‌ خود را ایجاد ارتباطات شخصی تعیین کرده است و در این راستا می‌کوشد. برای تعیین اینکه کدام پست‌ها بیشترین ارتباط شخصی را با کاربران دارند، لینکدین عوامل ضمنی و صریحی را در نظر می‌گیرد.

برای مثال، از طریق نظریات، اشتراک‌ها و واکنش‌ها به کسانی که مستقیماً با آن‌ها در ارتباط بوده‌اید، ارتباطات شخصی شما را تشخیص می‌دهد. همچنین اطلاعات مربوط به نمایه‌ها، از قبیل علایق و مهارت‌ها و اینکه کاربر با چه کسانی همکاری می‌کند، ازجمله سایر عوامل تشخیص ارتباطات شخصی شما و نمایش‌دادن پست‌های شما به آن‌هاست، و البته بالعکس.

  • ارتباط علایق در لینکداین

ممکن است از نزدیک با شخصی در لینکدین در ارتباط باشید، اما این الزاماً بدان معنا نیست که به محتوای او علاقه‌مندید. به همین دلیل، الگوریتم لینکدین میزان وابستگی پست به علایق شخصی را براساس گروه‌هایی که کاربران در آن‌ها هستند و همچنین هشتگ‌ها، افراد و صفحاتی که دنبال می‌کنند تعیین می‌کند.

طبق گفتۀ وبلاگ مهندسی لینکدین، این الگوریتم همچنین به زبان پست، شرکت‌ها، افراد و موضوعات ذکرشده در آن پست نگاه می‌کند و آن‌ها را در نظر می‌گیرد.

  • احتمال تعامل

تعامل کلید موفقیت عملکرد الگوریتم است. الگوریتم لینکدین این مؤلفه را در دو مرحله رتبه‌بندی می‌کند:

در ابتدا الگوریتم احتمال به‌اشتراک‌گذاشتن، نظردادن یا واکنش به یک پست را ارزیابی می‌کند. این ممکن است براساس محتوایی که در گذشته دوست داشته‌اید و به اشتراک گذاشته‌اید و همچنین افرادی که بیشتر اوقات با آن‌ها تعامل دارید، اندازه‌گیری شود. لینکدین این عمل را «بهینه‌سازی چندهدفه» می‌نامد.

در مرحلۀ دوم، همان‌طور که لینکدین بیان می‌کند، «این مدل همچنین بازخورد به‌موقع از سازندگان محتوا را در نظر می‌گیرد.» به عبارت دیگر‌، پس از انتشار پست، چنانچه هرچه سریع‌تر تعاملات انجام شود، احتمال بیشتری وجود دارد که لینکدین آن را در فید دیگران قرار دهد.

به منظور حرفه‌ای تر شدن پروفایل linkedin خود، پیشنهاد می‌کنیم آدرس عمومی پروفایل خود را خاص‌تر کنید. یعنی یک آدرس کوتاه و خاص برای پروفایل خود انتخاب نمایید تا به راحتی در ذهن کاربران ثبت و اشتراک گذاری شود.

تنظیم نحوۀ نمایش پست‌ها در فید لینکدین

تنظیم نحوه نمایش پست ها در فید لینکدین تحقیقات نشان داده‌اند که مرتبط‌بودن محتوا با اقبال بهتری از طرف کاربران لینکدین مواجه شده است. به همین دلیل، صفحۀ اصلی به‌طور پیش‌فرض روی پست‌های «برتر» تنظیم می‌شود. اما کاربران می‌توانند فید خود را به روش زیر، به نمایش پست‌های اخیر تغییر دهند:

فقط کافی است که وارد فید لینکدین شویم، پایین کادر Start a post، در سمت راست آن، یک فلش کوچک وجود دارد که کنار آن به‌طور پیش‌فرض Sort by Top نوشته شده است، با کلیک روی آن می‌توانیم انتخاب کنیم که پست‌های برتر به ما نشان داده شوند یا پست‌های اخیر (Recent). البته باید این نکته را یادآوری کرد که این تنظیمات را در مرورگرهای تلفن همراه نمی‌توان اعمال کرد. در ادامه تصویری که خود لینکدین از الگوریتم خود منتشر کرده است مشاهده می‌کنید:

Linkedin می تواند یک پلتفرم رویایی و جادویی برای رونق کسب و کارتان باشد اگر راه های افزایش بازدید پست ها و جذب مخاطب را در این شبکه اجتماعی حرفه ای بلد باشید .

4.7/5 - (4 امتیاز)